نمايشگاه بين المللي ماشين آلات و محصولات نساجي ،چرم و صنايع وابسته - عضو هيأت علمي دانشگاه صنعتي اصفهان مطرح كرد: استقبال فراوان صنعتي ها از نخستين ايده بازار نساجي كشور
اخبار

عضو هيأت علمي دانشگاه صنعتي اصفهان مطرح كرد: استقبال فراوان صنعتي ها از نخستين ايده بازار نساجي كشور

1394/10/28

ایده نحوه کاربرد رنگ های گیاهی در رنگرزی لباس ها و کاهش بیماری های ناشی از رنگ های شیمیایی در این برنامه به عنوان اولین ایده برگزیده شد.

عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان و مسوول برگزاری نخستین ایده بازار صنعت نساجی که عصر روز گذشته در سالن همایش های محل برگزاری نمایشگاه های اصفهان همزمان با آخرین روز از یازدهمین نمایشگاه صنعت نساجی برگزار شد، گفت: این برنامه در اولین دوره برگزاری، تجربه بسیار موفقی بود که با استقبال قابل توجه دانشجویان دانشگاه صنعتی، اعضای مرکز رشد این دانشگاه و اعضای "ایده شو" شهرک علمی- تحقیقاتی اصفهان روبرو شد.

به گزارش واحد رسانه شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، دکتر حسین ایزدان با اشاره به اینکه ایده بازار صنعت نساجی با حضور بیش از 80 نفر و ارایه 12 ایده انتخابی از بین 25 ایده برگزار شد، افزود: ایده نحوه کاربرد رنگ های گیاهی در رنگرزی لباس ها و کاهش بیماری های ناشی از رنگ های شیمیایی در این برنامه به عنوان اولین ایده برگزیده شد.

وی تأکید کرد: ایده پردازان از دانشجویان دانشکده های مختلف دانشگاه صنعتی و یا از میان شرکت های دانش بنیان بودند. 

ایزدان با بیان اینکه بخش صنعت از ایده بازار صنعت نساجی حمایت خوبی داشت و داوران بخش صنعت نیز در این برنامه حضور داشتند، اضافه کرد: در این ایده بازار یک ایده که جزء 5 ایده اول هم نبود با موضوع "استفاده از بینایی ماشین برای اندازه گیری تغییرات رنگی در پارچه" مورد حمایت یکی از داورهای صنعتی قرار گرفت و مدیر بخش فناوری و تجاری سازی دانشگاه صنعتی نیز اعلام کرد منوط به حمایت داور صنعتی، دانشگاه صنعتی این ایده را مورد حمایت قرار خواهد داد.

وی تأکید کرد: برای برگزاری نمایشگاه صنعت نساجی اصفهان، دانشکده نساجی دانشگاه صنعتی چهار برنامه تالار گفت‌و‌گوی بخش صنعت و دانشگاه، نمایشگاه محصولات شرکت های دانش بنیان، دو کارگاه آموزشی و ایده بازار صنعت نساجی را برنامه‌ریزی کرده بود که تالار گفت و گو نیز در روزهای دوم و سوم نمایشگاه به قدری با استقبال روبرو شد که اساتید و مشاوران حاضر در غرفه امکان پاسخگویی به همه سؤالات را نداشتند.

وی افزود: در برنامه تالار گفت و گو نتایج مؤثری کسب شد که از آن جمله می توان به شکل گیری ارتباط بهتر صنعت و دانشگاه، بررسی نحوه ایجاد دوره های بورسیه برای دانشجویان ترم اول به بعد برای ورود به عرصه صنعت و برگزاری دوره های آموزشی اشاره کرد. همچنین بعضی از واحدهای صنعتی مشکلاتی را مطرح کردند که در این زمینه مقرر شد تعدادی از اساتید دانشگاه صنعتی از این واحدها بازدید داشته باشند.